Pierwszy okres finansowania

Data publikacji: 06 czerwca 2023  Drukuj 

Dobre praktyki 2007-2013

Lata 2007-2013 to pierwszy okres finansowania unijnego, w którym znalazły się środki na wsparcie obszarów zależnych od rybactwa. W Brukseli zdecydowano o wyodrębnieniu części środków z rybackich funduszy na tzw. rozwój lokalnych społeczności. Dzięki temu w większości krajów Unii Europejskiej powstały lokalne grupy rybackie, wdrażające te właśnie środki. 

Wśród europejskich znalazła się  także  Lokalna Grupa Rybacka “Opolszczyzna”. Budżet, którym dysponowaliśmy przez pierwsze 6 lat funkcjonowania to ok. 21 milionów złotych.  Z otrzymanych unijnych środków prowadziliśmy działalność edukacyjną i promocyjną na terenie całego województwa opolskiego, natomiast dotacje unijne za naszym pośrednictwem mogły otrzymać gospodarstwa, przedsiębiorstwa oraz gminy z obszaru 11 gmin województwa, o największym nasileniu hodowli ryb. 

Zgodnie z opracowaną na lata 2007-2013 naszą Lokalną Strategią Rozwoju Obszarów Zależnych od Rybactwa, unijne środki trafiły do beneficjentów z gmin: Lasowice Wielkie, Lewin Brzeski, Murów, Niemodlin, Ozimek, Pokój, Popielów, Świerczów, Tułowice, Turawa, Zębowice.

Przykłady działań, które udało się zrealizować dzięki unijnym środkom oraz archiwum naborów można zobaczyć tutaj:

http://www.lgropolszczyzna.pl/dotacje/projekty-zrealizowane

left
right
right