Członkowie grupy   |   Partnerzy   |   Sektor społeczny

Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313

Data publikacji: 09 stycznia 2024  Drukuj 

Mający ponad 700 lat Zamek Książęcy w Niemodlinie jest jednym z największych i najbardziej wartościowych historycznie zamków w Polsce. Dzięki szerokiej promocji i atrakcjom jakie można znaleźć na jego terenie (m.in. kopia Bursztynowej Komnaty, izba tortur, stado danieli zamieszkujących park, park rzeźby na terenie przyzamkowego parku, cykliczne imprezy), stał się również jednym z najpopularniejszych obiektów turystycznych województwa opolskiego.

Zamek w Niemodlinie znalazł się w 2017r. na szczycie listy „Top Zamki i Pałace w Polsce” w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej. W tym samym roku, obiekt ten został laureatem certyfikatu internautów w głosowaniu organizowanym także przez Polską Organizację Turystyczną jako „Najpiękniejszy Zamek w Polsce” .

Zarządzaniem Zamkiem zajmuje się Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313, która na co dzień podejmuje wszelkie działania zmierzające do restauracji i nadania nowych funkcji użytkowych temu zabytkowemu obiektowi.

Dzięki szerokiej współpracy jaką Grupa Rybacka „Opolszczyzna” nawiązała z Fundacją, na terenie Zamku w Niemodlinie, który historycznie związany jest z hodowla karpia,  już od 2016 r. odbywa się Wojewódzkie Święto Karpia Opolskiego, a od 2018 r. ogólnopolski konkurs kulinarny „Czas na rybę”.

Dane kontaktowe:

Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313

Adres: Rynek 55, 49-100 Niemodlin

Tel.: 608 090 840

Mail: zamek@aia.pl

Strona internetowa: www.niemodlinzamek.pl

Tagi

left
right
right