Gdzie po rybę? | Restauracje

Restauracja Stantin

gastronomia
Zadzwoń Wyznacz trasę

Restauracja Śtantin znajduje się w Starych Siołkowicach i jest mocno osadzona w lokalnej historii. Oferuje tradycyjną, regionalną kuchnię i potrawy z lokalnych ryb. Organizuje wesela i inne imprezy okolicznościowe. Można w niej także zamówić catering. Dysponuje trzema klimatyzowanymi salami, ogródkiem letnim i tarasami. Jest tu też 6 pokoi gościnnych z łazienkami i WiFi. Ponadto wewnątrz restauracji znajduje się kącik dla dzieci z zabawkami, książkami oraz malowankami. Na zewnątrz jest plac zabaw z piaskownicą i domek ze zjeżdżalnią.

Główna sala restauracyjna z dużym  parkietem tanecznym pomieści 100 osób. Loże z miejscami siedzącymi stwarzają nietypową, kameralną atmosferę w porach obiadowych i kolacyjnych lub na wieczorach muzycznych.  Ruchome ławo- ścianki pozwalają, po usunięciu na ustawienie długich stołów biesiadnych. Dzięki czemu można tu zorganizować wesele lub inne przyjęcie okolicznościowe. Salę główną połączyć można z drugą salą, urządzoną w stylu wiejskim. Są w niej miejsca dla 70 Gości, można z niej wyjść na zewnętrzny taras. 

Sala bankietowa to natomiast całkowicie odrębne pomieszczenie dla 30 Gości, z osobnym tarasem w ogrodzie. Dzięki oddzieleniu od pozostałych części restauracji jest idealnym miejscem na niewielkie spotkania biznesowe oraz małe, kameralne przyjęcia rodzinne.

Budynek w którym mieści się Restauracja „Śtantin” został wybudowany w połowie XIX wieku. Przez lata mieściła się tu prywatna wiejska gospoda, a w czasach socjalizmu Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” . Nazwa Śtantin to nawiązanie do imienia jednego z historycznych właścicieli – Konstantego Kuliga. W śląskiej gwarze zdrobniale imię Konstanty brzmi właśnie Śtantin. Oddając hołd przodkom, nazwa ta równocześnie podkreśla śląską tożsamość restauracji. Taką nazwę i obecny styl nadali temu miejscu obecni właściciele Rozwita i Berthold Miś, którzy zarządzają Śtantinem od 2001 roku.

Tagi

left
right
right