Aktualności

Spotkanie z rybakami

Data publikacji: 20 maja 2024  Drukuj 

17 maja 2024 r. na Zamku Książęcym w Niemodlinie, odbyło się cykliczne spotkanie informacyjno-szkoleniowe z opolskimi gospodarstwami rybackimi. Celem spotkania była duża dawka edukacji branżowej, ale także wymiana doświadczeń, konsultacje założeń lokalnej strategii rozwoju, rozmowy o aktualnych problemach i integracja – oczywiście przy karpiu (przepysznie przygotowanym przez zespół restauracji na Zamku w Niemodlinie).

O stosowaniu nawozów w gospodarstwach rybackich oraz aktualnych przepisach dotyczących uboju ryb opowiadał Pan Mirosław Kuczyński. Prezentacje z obu tematów znajdują się poniżej.

Działalność Polskiego Towarzystwa Rybackiego z zaproszeniem do angażowania się i pomocy przy aktywizacji organizacji – przedstawił Prezes PTR Jerzy Czyżak.

Aktualny stan wdrażania Programu Unijnego Fundusze dla Rybactwa przedstawił Pan Adam Sudyk – zastępca dyrektora Departamentu Rybołówstwa przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wizyta reprezentanta Ministerstwa była także okazją do dyskusji (burzliwej!) na temat presji kormorana w hodowli. Dyrektor poinformował, że w przeprowadzonych naborach dot. rekompensat wodnośrodowiskowych wszyscy aplikujący otrzymają środki. Wkrótce będą przygotowywane umowy.

Odwiedził nas także gospodarz Gminy Niemodlin – Burmistrz Bartłomiej Kostrzewa, który wyraził słowa uznania dla hodowli ryb w regionie i naszej działalności. Spotkanie było także okazją do omówienia planowanego na pierwszy weekend października, właśnie na Zamku w Niemodlinie, Wojewódzkiego Święta Karpia Opolskiego.

Prezentacja – Stosowanie nawozów w gospodarstwie rybackim

Prezentacja – Ubój ryb

Prezentacja – Fundusze dla Rybactwa

Tagi

left
right
right