Członkowie grupy   |   Sektor publiczny

Gmina Ozimek

Data publikacji: 31 sierpnia 2023  Drukuj 

Malownicze tereny Gminy Ozimek rozciągają się wzdłuż obu brzegów rzeki Mała Panew, wśród lasów dawnej Puszczy Śląskiej. Miasto Ozimek oddalone jest od miasta wojewódzkiego o 21 km, a od Jezior Turawskich zaledwie o 6  km. Duże zalesienie regionu daje możliwość grzybobrania i spędzenia przyjemnych chwil z dala od zgiełku i hałasu wielkich miast.

Sieć ścieżek rowerowych i tras turystycznych sprzyja aktywnemu wypoczynkowi i rekreacji. Istnieje możliwość organizacji spływów kajakowych po Małej Panwi. Ponadto kompleks akwenów wodnych w Biestrzynniku zapewnia doskonałe warunki zarówno do wędkowania jak i plażowania. W Biestrzynniku mieści się także Ośrodek Zarybieniowy Opolskiego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego Poliwoda. Stadniny koni w Antoniowie, Dylakach i Grodźcu umożliwiają turystykę konną.

Największą atrakcją turystyczną jest JuraPark w Krasiejowie, który oferuje liczne atrakcje min. kino 5D, niezwykłe prehistoryczne oceanarium, Jurajską Plażę, znakomity park rozrywki i Tunel Czasu. Pawilon Paleontologiczny zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Ekspozycja pt.: „Świat Opolskiego Dinozaura” ma charakter “ in situ”. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Zobaczyć można tu rekonstrukcje szkieletu najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Silesaurusa opolensisa.

Gmina Ozimek może poszczycić się najstarszym w Europie żelaznym mostem wiszącym z 1827r., w którego bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się Muzeum Hutnictwa oraz Kadź Hutnicza. Dodatkowo warto przejść Aleją Schinkla i zobaczyć Kościół Ewangelicko-Augsburski z 1819 r.

Ponadto w czerwcu 2014 r. zostanie otwarta nowa atrakcja Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie, który przeprowadzi uczestników przez tajemnice pochodzenia człowieka. Zwiedzający razem z wirtualnym przewodnikiem odbędą podróż do czasów naszych przodków.

Tagi

left
right
right