Gdzie po rybę? | Restauracje

RYBEX Sklep Rybny i Smażalnia Ryb

gastronomia
Zadzwoń Wyznacz trasę

To kultowe miejsce na rybnej mapie Opolszczyzny z długą tradycją. Sklep zlokalizowany w samym sercu Opola, tuż przy rynku,  połączony jest ze smażalnią i działa nieprzerwanie od lat 60. XX wieku. Sklep oferuje klientom szeroką gamę różnorodnych ryb świeżych, wędzonych i mrożonych – morskich i słodkowodnych. Goście znajdą tu też wielki wybór rybnych przetworów w rozmaitych odsłonach. Smażalnia natomiast serwuje bardzo prosto podane, ale niezmiennie smaczne  tusze i filety oraz spory wybór sałatek i dodatków. 

W ofercie RYBEXU znaleźć można ryby z różnych stron świata, ale też lokalne –  z najlepszych opolskich gospodarstw rybackich. Rodzinne gospodarstwo Markowe spod Wołczyna dostarcza tu karpia świeżego i wędzonego oraz swoje liczne, autorskie  przetwory: paprykarze, pasztety i dania w słoikach, które zdobyły wiele nagród w konkursach Kulinarnego Dziedzictwa.

W RYBEXIE można też kupić pstrągi, węgorze i tołpygi. Można też kupić karpie z Gospodarstw Lasów Państwowych w Krogulnej i Niemodlinie. Niemodliński karp został ma tytuł produktu tradycyjnego przyznany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju wsi.

Tagi

left
right
right