Gdzie po rybę? | Restauracje

Zamek Bożejów

gastronomia
Zadzwoń Wyznacz trasę

Zamek Bożejów to miejsce na niezapomniany wypoczynek w historycznej atmosferze. Obiekt położony w gminie Murów, w Borach Stobrawskich łączy ze sobą elementy tradycji z nowoczesnymi trendami. Na Gości czeka 27 pokoi hotelowych, restauracja i SPA. Menu restauracji bazuje na potrawach kuchni regionalnej z wykorzystaniem produktów dostarczanych przez lokalnych producentów. Kuchnia myśliwska ma ścisły związek z historią zamku. W karcie nie brakuje też dań z dziczyzny (przeroby z własnej, ponad dwustuletniej wędzarni) oraz lokalnych ryb. Restauracja brała  udział w organizowanym przez Grupę Rybacką “Opolszczyzna” projekcie szkoleniowo – wdrożeniowym “Czas na rybę”. Był to cykl szkoleń dla pięciu restauracji z województwa opolskiego i dla pięciu z małopolskiego. Szefem kuchni Kamil Klekowski uczył nowoczesnego sposobu przygotowywania potraw z ryb. Natomiast Jan Jakimowicz szkolił personel marketingowo: jak serwować dania z ryb, jak dobierać dodatki, ale przede wszystkim jak zachęcić klientów do zamówienia potraw z lokalnego karpia lub pstrąga.

Oprócz sali restauracyjnej na 150 osób Zamek Bożejów dysponuje dwoma mniejszymi salami w części zamkowej. Pierwsza z nich to sala na parterze, przy recepcji zamku, wyposażona w klasyczne meble, oddające klimat miejsca, mieszcząca do 30 osób. Na drugim piętrze znajduje się nastrojowy pub “Don Vito”, utrzymany w klimacie lat dwudziestych, który pomieści około 50 osób. Jest idealnym miejscem do organizacji imprez zamkniętych, wieczorów panieńskich lub kawalerskich. W dużej sali restauracyjnej zorganizować można weselę, bal lub inne przyjęcie okolicznościowe.

W piwnicach zamku znajduje się kameralne SPA z fińską sauną 15-osobowej, ruską banią, przytulną strefą relaksu z leżakami i kocami oraz sześcioosobowym jacuzzi. Dla osób lubiących aktywny tryb dysponuje salą fitness, w której znajduje się profesjonalny sprzęt w postaci atlasu, bieżni, rowerka treningowego. W SPA znajdą Państwo również solarium wyposażone w bryzę i najnowszej generacji lampy opalające. Jest tu też wypożyczalnia rowerów, mini zoo, oraz możliwość zorganizowania przejażdżki bryczką.

Tagi

left
right
right