Aktualności   |   Prace nad strategią

Spotkanie branży rybackiej z Ministrem Rolnictwa

Data publikacji: 25 października 2022  Drukuj 

Krzysztof Ciecióra Wiceminister Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odpowiedzialny m.in. za pracę Departamentu Płatności Bezpośrednich oraz Departamentu Rybołówstwa spotkał się wczoraj z opolskimi rybakami. Spotkanie odbyło się w PGL LP Gospodarstwo Rybackie Niemodlin.

We wczorajszym spotkaniu z ministrem uczestniczyli dyrektorzy państwowych PGL LP Gospodarstwo Rybackie Krogulna i PGL LP Gospodarstwo Rybackie Niemodlin , właściciele prywatnych gospodarstw rybackich, przedstawiciele Zarządów Okręg PZW Opole , Polskie Towarzystwo Rybackie oraz naszego stowarzyszenia.

Przedstawiciele branży mieli okazję bezpośrednio przekazać ministrowi swoje uwagi i wnioski oraz zgłosić najpilniejsze potrzeby. Dyskutowano o najważniejszych wyzwaniach i problemach sektora rybackiego: przyszłej perspektywie finansowej, dotacjach i dopłatach wodno-środowiskowych oraz problemach z kormoranami. O sprawach związanych z kryzysem energetycznym oraz zmieniającą się dynamicznie sytuacją gospodarczą. Współpracy z Wody Polskie i instytucjami odpowiedzialnymi za ochronę środowiska. Spotkanie było także okazją do rozmów z branżą rybacką o przyszłości naszego Stowarzyszenia oraz kierunkach jej rozwoju.

Minister miał także okazję spróbować potraw z niemodlińskiego karpia przygotowanych przez PGL LP Gospodarstwo Rybackie Niemodlin oraz odwiedzić działającą w gospodarstwie przetwórnię ryb.

Po spotkaniu, na swoim Facebookowym profilu minister napisał: “Rozmawialiśmy z hodowcami najlepszego w Polsce Karpia 🐠

Podzielamy tę opinię 🙂👍Mamy nadzieję, że przełoży się ona na realne wsparcie dla sektora rybackiego.

Tagi

left
right
right