Gdzie po rybę? | Gospodarstwa rybackie | Partnerzy | Sektor rybacki

Gospodarstwo Rybackie Przygorzele, Magdalena Wojciechowska

gospodarstwa
Zadzwoń Wyznacz trasę

Gospodarstwo Rybackie Przygorzele położone jest w gminie Świerczów. Jego właścicielką od 2013 roku jest Magdalena Wojciechowska. Stawy oraz zamiłowanie do przyrody i hodowli ryb, odziedziczyła po dziadku Zdzisławie. Gospodarstwo założył on na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Dziś “Przygorzele” to 14 hektarów lustra wody, z których odławianych jest średnio 10 ton karpia oraz niewielka ilość amura i szczupaka. To jedno z mniejszych gospodarstw rybackich na Opolszczyźnie, ale prowadzone z wielką pasją i ogromnym szacunkiem dla natury. Magda Wojciechowska uprawia gospodarkę ekstensywną. Celowo ogranicza obsadę stawów aby jej karpie miały więcej przestrzeni życiowej i naturalnego pokarmu. Dokarmia je wyłącznie zbożami od sąsiadów. Przygorzele prowadzi wyłącznie hurtową sprzedaż ryb. Głównie w okresie świąt, ale dzięki współpracy z przetwórnią Fair Fish z Lubszy, odławia karpie także w innych porach – w zależności od potrzeb klientów. 

Magda Wojciechowska należy do Grupy Rybackiej “Opolszczyzna”, jest także prezeską opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Rybackiego, angażuje się w integrację i promocję branży. Uwielbia również sport i spacery z kijkami wzdłuż grobli. Z tej pasji zrodził się pomysł Babskiego Marszu Nordic Walking po Karpia. Od kilku lat jest on organizowany w gospodarstwie z Grupą Rybacką “Opolszczyzna” w ramach obchodów Wojewódzkiego Święta Karpia OPolskiego. To znakomita okazja do rekreacji i integracji środowiska. 

Gospodarstwo nie jest jednak podstawowym źródłem dochodu rodziny. Zarówno Magda jak i wspierający ją mąż Rafał pracują na co dzień w innych miejscach. Rybactwo traktują bardziej jako hobby, a stawy jako swoje miejsce na ziemi. Chętnie się dzielą i są otwarci na gości. Przyjmują wycieczki i organizują gry terenowe oraz zawody wędkarskie. Od niedawna w gospodarstwie dostępna jest wiata rekreacyjna. Teren wyposażony w infrastrukturę można wynająć na urządzenie pikniku, urodzin czy firmowego wyjazdu integracyjnego. Jest tu miejsce na grilla, ognisko i błogi relaks w pięknych okolicznościach przyrody. Wystarczy zadzwonić i ustalić szczegóły z gościnną gospodynią.

Najważniejsze informacje
  • powierzchnia stawów: 10 ha
  • karp, amur, szczupak
  • sprzedaż wyłącznie hurtowa
  • dostawy do przetwórni Fair Fish
  • wiata rekreacyjna z miejscem na grilla i ognisko
  • wynajem terenu na organizację imprez okolicznościowych

Tagi

left
right
right